БИОФИТОН® «Здорова щитовидна залоза»
Щитовидна залоза - це орган невеликих розмірів. Щитовидна залоза розташована в шиї трохи нижче рівня гортані. Щитовидна залоза складається з правої і лівої часточок і перешийка. Розташовані дольки вздовж бічних поверхонь дихального горла. Як правило, ліва часточка щитовидної залози менше правої. Часточки з'єднані між собою перешийком, лежачим на передній частині трахеї. Щитовидна залоза за формою дуже нагадує метелика з розпростертими крилами. Довжина бічних часточок приблизно від 4 до 6 см, ширина часточок від 2 до 4 см, а товщина в межах від 1,5 до 2 див. В здоровому стані щитовидна залоза не помітна і часто прощупується з працею. Ширина перешийка становить орієнтовно 1 див.
Приблизно в кожному третьому випадку від перешийка догори відходить відросток, який має пірамідальну форму, яка може виростати до під'язикової кістки. Щитовидна залоза у дорослої людини важить в середньому 16-30 р, але її вага не постійний і в деяких випадках може коливатися. Вага щитовидної залози у немовлят становить 1 р. До року життя вага щитовидної залози збільшується вдвічі, а до 25 років - у двадцять разів. Самий бурхливий ріст щитовидної залози відбувається у віці від 12 до 15 років. Надалі віці щитовидна залоза зменшується в розмірі. У чоловіків щитовидна залоза, як правило, менше, ніж у жінок.
Щитовидна залоза виробляє гормони тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) і тиреокальцитонин, які беруть участь в утворенні енергії, необхідної для роботи всіх органів і систем нашого організму. Гормони щитовидної залози стимулюють обмін речовин майже в кожній клітині організму і регулюють практично кожен процес в організмі - дихання, прийом їжі, сон, рух, а також процеси у внутрішніх органах - від серцебиття до роботи репродуктивної системи. Формування і розвиток мозку, починаючи з внутрішньоутробного періоду, залежить від гормонів щитовидної залози. У здорових людей щитовидна залоза бере участь у контролі маси тіла, у регуляції водно-сольового балансу, в утворенні деяких вітамінів, а також у роботі інших гормонів в організмі.
Доведеною є роль щитовидної залози у нормальному розвитку молочних залоз у жінок. Гормони щитовидної залози стимулюють клітини імунної системи, звані Т-клітинами, з допомогою яких організм бореться з інфекцією. Передбачається, що зміна функції щитовидної залози відіграє важливу роль в старінні організму. Нормальне функціонування щитовидної залози особливо важливо для жінок, яким протягом життя доводиться переживати кілька гормональних перебудов (статеве дозрівання, вагітність, пологи, менопауза), в період яких ця залоза вразлива і чутлива до шкідливого впливу стресів, інфекцій, зниженого імунітету, дефіциту йоду. Порушення функції щитовидної залози впливає на менструальний цикл жінки, її здатність до зачаття і виношування вагітності. Навіть приховані форми патології щитовидної залози у матері можуть несприятливо позначитися на стані плода та новонародженого.
ЗАХВОРЮВАННЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
Клінічні прояви захворювань щитовидної залози можуть бути обумовлені надлишковою (тиреотоксикоз) або недостатньою продукцією (гіпотиреоз) тиреоїдних гормонів, а також симптомами здавлення органів шиї збільшеною щитовидною залозою із збереженням продукції гормонів (эутиреоз).
Гіпотиреоз
Стан, пов'язане зі зниженням продукції гормонів щитовидної залози, називається гіпотиреозом. Зустрічається у 19 з 1000 жінок і у 1 з 1000 чоловіків. Гіпотиреоз часто тривалий час не виявляється, так як початок його поступове, а симптоми стерті, неспецифічні, тому його часто сприймають як результат перевтоми, вагітності і т. д. Якщо спостерігаються нездужання загального характеру - слабкість, втомлюваність, зниження працездатності, погіршення пам'яті, швидка надбавка у вазі, набряклість, сухість шкіри, тьмяність і ламкість волосся, то можна припустити наявність зниженої функції щитовидної залози. Гіпотиреоз, як правило, супроводжується порушенням менструального циклу і ранньою менопаузою. Вагітність на його тлі виникає рідко, а якщо виникає, зазвичай завершується мимовільним абортом або передчасними пологами. Гіпотиреоз супроводжується розвитком наступних симптомів:
слабкість і підвищена стомлюваність, особливо вранці;
головні болі, болі в м'язах і суглобах, оніміння пальців;
депресія;
поганий сон,
погіршення пам'яті, загальмованість психічних процесів;
зниження лібідо, потенції;
розлади менструальної функції, безпліддя;
схильність до частих інфекцій;
запори;
збільшення маси тіла;
відчуття похолодання пальців рук і ніг, зниження температури тіла;
набряки і сухість шкіри обличчя, кінцівок;
ламкість, тьмяність волосся і нігтів;
розлади зору, зниження слуху, дзвін у вухах;
зміна тембру голосу, поява хропіння уві сні;
уповільнення серцевого ритму, порушення серцевого ритму, перебої в роботі серця;
коливання артеріального тиску, вегето-судинна дистонія;
анемія;
підвищення рівня холестерину в крові.
У 99 % випадків причиною гіпотиреозу є поразка самої щитовидної залози, в 1 % - ураження гіпофіза або гіпоталамуса.
Тиреотоксикоз
Стан, пов'язане з підвищенням продукції гормонів щитовидної залози, називається гіпертиреозом або тиреотоксикозом. Термін тиреотоксикоз більш адекватно відображає суть захворювання, оскільки гіпертиреоз буває і в нормальних умовах (вагітність). Тиреотоксикозом страждають переважно жінки (70-80 % хворих). Тиреотоксикоз є станом, протилежним гіпотиреозу: якщо при зниженні рівня тиреоїдних гормонів всі процеси в організмі сповільнюються, то при тиреотоксикозі метаболічні процеси протікають з підвищеною інтенсивністю.
БИОФИТОН® «ЗДОРОВА ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА» у результаті впливу йодовмісних лікарських рослин надає гармонізуючий дію на функцію щитовидної залози, коригує функціонування імунної системи, пом'якшує негативні ефекти при застосуванні синтетичних препаратів і гормональної терапії. Також БИОФИТОН® «ЗДОРОВА ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА» зменшує негативний вплив на міокард (знижується тахікардія і виснаження серцевого м'яза), поліпшує психоемоційний стан, знижує нервову збудливість. Фітокомплекс сприяє зменшенню патологічного процесу, захист найбільш схильних до ураження органів - печінки, нервової системи, очей, системи травлення, зменшення ризику інфекційних ускладнень після операції. БИОФИТОН® «ЗДОРОВА ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА» має седативну, протизапальну, гіпотензивну, кардіотонічну та антиоксидантну дію, відновлює в організмі рівень вітамінів, макро - і мікроелементів, необхідних для нормального функціонування щитовидної залози. [box]БИОФИТОН® «ЗДОРОВАЯ ЩИТОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА»рекомендуется применять для профилактики и в комплексной терапии диффузного токсического зоба, гипотиреоза, а также сопутствующих заболеваний сердечно-сосудистой системы, ЦНС, нарушений обмена веществ, анемии.[/box]
Склад БИОФИТОНА® «ЗДОРОВА ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА»:
діючі речовини: насіння нетреби, трава пустирника, листя горіха волоського, трава чистотілу, трава горицвіту весняного, трава череди, трава буркуну лікарського, кореневища з корінням валеріани, трава барвінку, плоди шипшини, корінь кульбаби, трава хвоща польового, трава звіробою; допоміжні речовини: кальцію стеарат, целюлоза мікрокристалічна